Menu

Sport

newsy

(11.02.) Piłka nożna:Widzew Łódź pokazał swój portfel. Imponująca kwota przychodu!

kubekk1984
Działacze Widzewa Łódź zdecydowali się udostępnić swoje sprawozdanie finansowe. Imponująca jak na II-ligowe warunki jest kwota przychodu, która wyniosła prawie 15 milionów złotych.

 

 

Transparentność ma być jednym z kluczowych aspektów nowych władz Widzewa Łódź. W poniedziałek na stronie internetowej klubu pojawił się krótki komunikat ze sprawozdaniem finansowym za ostatni rok.

 

Imponująca jak na II-ligowe warunki jest kwota przychodu, która wyniosła prawie 15 milionów złotych. Na tę kwotę złożyły się wpływy ze sprzedanych karnetów (około 4,5 mln złotych), wynajęcia lóż biznesowych na stadionie i wpłat od sponsorów.

Duże są jednak koszty, które wyniosły aż 13,7 mln złotych. Na to przede wszystkim składają się wysokie kontrakty piłkarzy.

 

Przypomnijmy, że na początku lutego 15 840 kibiców już miało abonamenty na rundę wiosenną. Do nabycia pozostało niespełna 500 wejściówek. Pierwsze sto zostało opłaconych w 7 minut, a w ciągu 10 minut sprzedano wszystkie karnety. To kolejny raz, kiedy kibice Widzewa Łódź w tak dużej liczbie wykupili wszystkie abonamenty.za sportowefakty.pl

© Sport
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci